CETA. Na czym naprawdę polega ta umowa?

Kto najbardziej skorzysta na programie “Mieszkanie Plus”?Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

22’02 “Mieszkanie Plus”. Kto zyska na Narodowym Programie Mieszkaniowym? (Czat Czwórki)

więcej

Była już “Rodzina na swoim”, było “Mieszkanie dla młodych”. Teraz działania mają się zacząć już w IV kwartale tego roku. Jak jednak przekonywał Marcin Krasoń, do tego projektu trzeba podchodzić bardzo ostrożnie, choć “Mieszkanie Plus” będzie zorganizowane na innych zasadach, niż dotychczasowe programy. – Ma być bardziej długofalowo. Liczy się tanie budowanie mieszkań, tanie wprowadzanie ich na rynek najmu, motywowanie Polaków do długoterminowego oszczędzania i stymulacja budownictwa komunalnego – mówił gość Czwórki. – Obawy budzi jednak pomysł na finansowanie tego programu, m.in. samo budowanie na gruntach Skarbu Państwa i samorządów – tłumaczył ekspert.

Zaś jak oponował Marek Poddany program “Mieszkanie Plus” to zupełnie inne, rewolucyjne spojrzenie na pomoc społeczną. – Dotychczas stymulowano popyt na mieszkania. Teraz stymulacja dotyczyć ma wynajmu, a nie kupowania na własność – podkreślał Poddany. – A ze wspierania tych, którzy kupowali mieszkania, mamy zacząć wspierać tych, których na zakup nie stać, nie mają zdolności kredytowej, ale nie kwalifikują się do inne pomocy państwa.

W programie rozmawialiśmy o zaletach i wadach programu “Mieszkanie Plus”, a eksperci tłumaczyli, co zmienią nowe przepisy w życiu Polaków i kto na tym programie skorzysta.

***

Tytuł audycji: “Czat Czwórki”

Prowadzi:  Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Marcin Krasoń (ekspert Home Broker), Marek Poddany (wiceprezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich)

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 15.10

kd/mc

Leave a Reply